De la agonie la extaz! FC Petrolul Ploiești – Poli Iași 2 – 1

Elevii lui Florin Pârvu au invins, pe teren propriu, scor 2-1, formaţia Poli Iaşi, în primul meci al etapei a XXVI-a, a Superligii.După scurgerea celor 45 de minute din prima repriză tabela de marcaj indica dezastru în tabăra “Lupilor Galbeni”, oaspeții au deschis scorul prin fundaşul Rareş Ispas, minutul 30, în urma unui corner, FCP – Poli Iași 0-1!Schimbare radicală a ploieștenilor după venirea de la vestiare, atitudinea din repriza secundă aducând trei puncte prețioase în desaga “Lupilor Galbeni” care urcă pe locul șase în clasament, loc de play-off!După o primă repriză în care nu au “legat”nimic dar și cu faze clare de gol irosite în fața porții de Irobiso, “lupii” sau dezlănțuit și egalează în minutul 60, prin Alexandru Musi!Petrolul – Poli Iași, echipele de start:Petrolul:Zima – Papp, Meijers, Huja, Țicu – Hanca, Seto, Jair,...